Przed chwilą zakończyło się losowanie grup europejskiej części eliminacji do Mistrzostw Świata w RPA 2010.

grupa 3: Czechy, Polska, Irlandia Płn., Słowacja, Słowenia, San Marino

Losowanie jak na mój gust dobre. Przeciwnicy nie są nazbyt wymagający i z pomocą Leo możemy powalczyć o pierwsze miejsce w grupie. Czesi grają dobrze, ale są do ogrania. W sumie jak każdy. Fajna sprawa, z punktu widzenia kibica, jest taka, że przeciwnicy są w większości za miedzą. I kto wie może pokuszę się na jakiś mecz w Czechach czy na Słowacji.

Name:

Komentarze:

27.11.2007, 12:31
Bulkers
Wbrew pozorom, po pierwszych radościach jak zobaczyłem grupę, naszła mnie refleksja, że jednak łatwo nie będzie. Czechy to nie są jakieś ciecie do ogrania, to nie przereklamowana Anglia czy wcale-nie-tak-mocna Portugalia (trzy remisy u siebie z czołówką grupy? to ma być mocny team?). A Czesi ostatnio grają całkiem nieźle, do tego obok starzejących się gwiazd są Wicemistrzami Świata U-21. I mam wrażenie, że po Euro to nie my będziemy mocniejsi (stary Bąk, Krzynówek, Żewłakow), a właśnie Czesi będą się wzmacniać młodzieżą.

Irlandia Płn. jest do ogrania, ale nie jest tak słaba jak kiedyś. Robią wrażenia te ostatnie wyniki. Jednym graczem na pewno wiele nie zdziałają i potencjał raczej mają słabszy od nas, ale punktów od nich łatwo wywieść nie będzie.

Reszta zespołów to takie europejskie tło do ogrania. Jak nie wywieziemy z każdego dwumeczu 6 punktów, to może nam ich później nie starczyć. Mam coraz większe obawy co do tej grupy.

25.11.2007, 19:22
Sim
Leo potrafi wyleczyć naszych piłkarzy z kompleksów - było to widać z Portugalią. Potrafią powalczyć z markowymi przeciwnikami jak równy z równym. Niestety, wciąż mają też problemy z mobilizowaniem się na słabszych - vide mecz z Armenią. Dlatego bardziej niż Czechów bałbym się Ulsterczyków. U siebie potrafili wygrać z Hiszpanią a David Healy w tych eliminacjach ustanowił rekord strzelonych bramek - 13 trafień. Ale wierze, że będzie dobrze, pierwszy raz jestem pełen optymizmu - trener spoza układu (czyli zza granicy) to ruch który powinien zostać wykonany już dawno.

25.11.2007, 18:37
Bartek
Mamy dużo szczęścia.Tak kibice jak i zawodnicy wraz z trenerem.Pierwsze miejsce bardzo realne, choć zdaję sobie sprawę,że Czesi to trudny przeciwnik.Wszystko w głowie Leo, bo nie ma co ukrywać - trzeba szukać młodych zdolnych gotowych zastąpić starzejących się obecnych reprezentantów. Holender już pokazał , że potrafi znajdować nowe twarze,więc chyba możemy być spokojni. A nad wyjazdem do naszych południowych sąsiadów trzeba będzie pomyśleć.