Korzystając z rzadkości, jaką jest wolny sobotni wieczór, postanowiliśmy się z Ania wybrać do kina, na jakiś pogodny film. A żeby poczuć się bardziej wolnym wybraliśmy się do bielskiej Sfery na Ratatuj. Widzieliśmy zwiastuny kreskówki kilka miesięcy temu i wydała się wystarczająco interesująca by wydać kilka złotych na bilety (i jak się okazało było to doskonałą inwestycją w niemal dwie godziny świetnej rozrywki).

Głównym bohaterem filmu jest Remy, niezwykły szczur, który zdecydowanie różni się od swoich pobratymców – obdarzony jest on węchem doskonałym i uwielbia doskonałą kuchnię – tak jeść jak i gotować. Przez jego zapędy kulinarne całe stado Remiego zmuszone jest uciekać z doskonałej, cichej kryjówki na przedmieściach Paryża. Sam winowajca gubi się i po niedługim czasie trafia do najlepszej paryskiej restauracji Auguste’a Gusteau. Remy czuje się jakby trafił do raju (z resztą wyimaginowana postać zmarłego Auguste’a tylko to potwierdza), ale szybko zauważa, że przeżycie, a co dopiero spełnienie kulinarnych marzeń dla posiadacza długich wąsów i ogona jest awykonalne. I wtedy poznajemy druga ważna postać – Luigiego, kuchennego pomywacza. Po całkiem przypadkowym poznaniu tychże postanawiają zostać zespołem – Luigi jako wykonawca idei Remy’ego.
A przewijające się jak mantra przez cały film zdanie „gotować każdy może” nabiera nowego sensu.

Film Ratatuj porywa nas na niemal dwie godziny w zabawny, bajkowy świat, w którym (jak to w bajkach) nieprawdopodobne rzeczy mają miejsce w nieprawdopodobnych okolicznościach, wzbogacony do tego doskonałą animacją ze studia Pixar, świetnymi dialogami i wyważonym humorem. Świetna rozrywka, którą gorąco polecam.

Ocena 9,5/10
Name:

Komentarze:

08.03.2008, 23:30
PALOMA
HELP!!!!!!
POSZUKUJĘ FILMU PT DRUŻNIK. CZY KTOŚ MOGŁBY MI PODAC NAMIARY NA TO DZIEŁO? BARDZO WIELKIE DZIEKI!!!!


08.11.2007, 20:31
Sim
Ja tam w ogóle przestałem chodzić do kina. Nie mogę znieść tego bydła co szeleści popcornem i siorbie colą. Coraz częściej robię awantury a ludzie nie rozumieją o co mi chodzi, bo to już inne pokolenie. Gdy przekonałem się, że bydło nie przychodzi już tylko do multipleksów (byłem w kinie "Kultura" na filmie "Labirynt Fauna" - elitarne kino, mądry film), stwierdziłem, że wolę ściągać co trzeba z torrentów i oglądać sobie bez nerwów w domowym zaciszu.

08.11.2007, 15:51
wesyr
Nie wiem jak długo jeszcze grają w kinach ten film. Chyba już końcówka, więc zrezygnuj z 3 piw i idź do kina ;)

08.11.2007, 15:45
Młody
Poczekałbym, za przykładem eubede, na premierę AVI, ale jeśli już oglądać tego typu film, to tylko w pełnej rozbawionych ludzi sali - śmiech napędza innych, gdy jest przez nich napędzany. Dla tego mechanizmu może warto odnaleźć chwilę na wyjście do kina? Mam jeszcze czas do namysłu...

08.11.2007, 15:34
kit
Rewelacyjna kreskówka. Zgadam się z autorem.

08.11.2007, 15:28
eubede
no brzmi przyjemnie, ale obejrze pewnie dopiero po internetowej premierze wersji Ratatouille.2007.DVDRip.PLDUB.XviD-WHOKNOWS ;)

08.11.2007, 14:31
btd
a u mnie od dluzszego czasu lezy na hdd
I nie ma kiedy zobaczyc :-/

08.11.2007, 14:24
Natala
Byłam, uśmiałam się - jednym słowem - POPIERAM :))))